FARPER KİMYA, üretimine 1984 yılında tekstil yardımcı kimyasalları ile başladı. Ürün gamına sırasıyla; endüstriyel temizlik ve özel amaçlı teknik kimyasalları, seramik kimyasalları, grafitiye karşı doğaltaş ve beton kaplama kimyasalları, köpük kesiciler, emülgatörler, kaynak kimyasalları, marin temizlik ve bakım kimyasalları, kalıp ayırıcılar ve son olarak cam emaye boyalarını ekledi.

 

FARPER KİMYA olarak temel ilkemiz, kalite standartlarına uygun kimyasallar üreterek, müşteri memnuniyeti odaklı yaratıcı ve yenilikçi bir felsefe ile FARPER KİMYA markasının güvenilirliğini sürdürmektir.

Bu ilke doğrultusunda; çevreye ve topluma karşı sahip olduğumuz sorumluluğun bilinci içinde  müşteri beklentileri ve ihtiyaçlarını sağlayarak, teknik destek ve satış sonrası hizmet sunarak, kalite açısından lider bir kuruluş olma yolunda ilerliyoruz.

 

Yeni ürün geliştirmeye yönelik inovatif çalışmaların yanı sıra, müşterilerimizin satış sonrası geri bildirimlerini değerlendirerek, mevcut ürünlerin iyileştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak için de Ar-Ge çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz.

İş Sağlığı ve Güvenliği bilincini oluşturmak, güvenlik risklerini analiz ederek ortadan kaldırmak için eğitimler düzenliyor ve aksiyon planları oluşturuyoruz.

Gelecek nesillere temiz ve sağlıklı bir çevre bırakmak adına üretimin tüm süreçlerinde olumsuz çevresel etkileri azaltmaya yönelik önlemleri alıyoruz.